Jak widzę współczesny świat?

Chyba każdy z nas ma własną opinię na temat współczesnego świata. Nie tylko pandemii, która zmieniła nasze życie o 180 stopni, ale ogólnie na temat tego, co dzieje się w dzisiejszych czasach, jeżeli weźmie się pod uwagę politykę, wydarzenia światowe i lokalne, kulturę, sport. Dużo tego jest. Jeżeli chodzi o wydarzenia światowe, kulturę, to Karolina Korwin-Piotrowska ze strony www.taniaksiazka.pl bardzo chętnie również podzieli się z nami opinią. Dziennikarka radiowa, telewizyjna, felietonistka, autorka książek – oto ta kobieta, która jeżeli coś jej się podoba, to pochwali, a jak nie, to kąsa jak prawdziwa żmija.

“#wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł”

Czy z księdzem da się normalnie pogadać? Ta książka da wszystkim odpowiedź na to pytanie. Karolina Korwin-Piotrowska stworzyła ją przy współudziale Grzegorza Kramera – jezuity. Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o tym człowieku, to koniecznie powinien odnaleźć go w sieci. Cieszy się wielką popularnością – nawet wśród osób, które na co dzień z kościołem mają niewiele wspólnego. Tą książkę również powinny one przeczytać, bo jest to jawny dowód na to, że z księdzem da się normalnie pogadać – nawet, jeżeli jest się osobą nie wierzącą. Do tych drugich zalicza się właśnie Korwin-Piotrowska. Ona również nie ma o kościele polskim dobrego zdania, ale chętnie na ten temat porozmawia i to z kim? Z samym księdzem. Autorka i autor zadają sobie wzajemnie różne pytania. Jest tu nawet o LGBT, jak również o nacjonalizmie. Tutaj chyba nie ma miejsca na tabu. Zarówno ksiądz, jak również dziennikarka starają się rozmawiać o wszystkim.

“Bomba. Alfabet polskiego szołbiznesu”

Plotki, ploteczki, czyli coś, co każdy Polak lubi. Nie ma się czego wstydzić, ponieważ jest to całkiem naturalna sprawa, że ktoś o kimś mówi. Skoro my siebie “obgadujemy”, to i inni mogą. Tym razem postanowiła to zrobić Korwin-Piotrowska, która postanowiła wziąć pod lupę wszystkie gwiazdy rodzimego “szołbiznesu”. W środku można znaleźć wiele nam znanych nazwisk. Czy autorka wyraża się o nich w sposób pozytywny, czy raczej negatywny? Warto dowiedzieć się tego samodzielnie i porównać swoją opinię z jej. Jak już było powiedziane, Korwin-Piotrowska nie żałuje miłych słów. Potrafi pochwalić, jeżeli coś jej się naprawdę podoba. Jeżeli jej się to nie podoba, to też to zauważy i jej reprymenda może być naprawdę ostra. Czas przekonać się, jaka jest ocena dziennikarki, która już od wielu lat jest na bieżąco ze wszystkimi kulturalnymi zmianami i nowinkami.