Karolina Korwin Piotrowska

Karolina Korwin-Piotrowska to urodzona w 1971 roku w Warszawie popularna dziennikarka radiowa, autorka licznych felietonów i pisarka. Z wykształcenia jest historykiem sztuki.

Kariera dziennikarska

Początki kariery Karoliny Korwin Piotrowskiej miały miejsce w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia i były związane głównie z karierą radiową. Wtedy to – w latach 1993-1995 – pracowała dla Radia Kolor. Następnie, w latach 1995-2001 była dziennikarką Radia Zet, na antenie którego prowadziła m.in. takie audycje, jak: Klub Radia Zet, Weekend z Radiem Zet, Mniej Więcej Serio oraz Filmzet. W ramach swojej pracy dla Radia Zet – która była przełomem w karierze Karoliny K. Piotrowskiej – prezenterka prowadziła wywiady z takimi wybitnymi przedstawicielami świata kina polskiego i światowego, jak: Steven Spielberg, Roman Polański czy Sophia Loren. Oprócz tego, w prowadzonych przez nią audycjach gościły m.in. osoby związane ze światem  polskiej polityki (Donald Tusk, Jolanta Kwaśniewska), polscy artyści filmowi i muzyczni (Janusz Gajos, Grzegorz Ciechowski, Edyta Górniak) oraz publicyści i działacze społeczni (Manuela Gretkowska).

Praca dla Radia Zet nie była jedynym polem, na którym Karolina Korwin Piotrowska wykazała swoją aktywność. Jej następne doświadczenia były związane m.in. z kinem i literaturą. Od 1997 do 1998 roku dziennikarka była odpowiedzialna za kolumnę filmową w prestiżowym czasopismie kobiecym ”Cosmopolitan”, a od 2001 do 2002 roku tworzyła kolumnę filmową dla miesięcznika ‘’Pani’’. Mimo upływu lat, Karolina Korwin Piotrowska jest wciąż aktywna w polskim show-biznesie. Od 2018 roku współprowadzi program Antyradia – ‘’Najgorsze państwo świata’’ (prowadzone wraz z Michałem Figurskim).

Twórczość literacka

Oprócz opisanej powyżej działalności prezenterskiej, Karolina Korwin Piotrowska od lat jest aktywna także na polu literackim. Do jej najważniejszych publikacji należą:

  • ‘’Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu’’
  • ‘’Ćwiartka raz’’,
  • ‘’Krótka książka o miłości’’,
  • ‘’Sława’’,
  • ‘’#wrzenie. Lewaczka, ksiądz i polski kocioł’’,
  • ‘’Reset. Świat na nowo’’.

Podsumowanie


Różnorodna i bogata działalność oraz twórczość Karoliny Korwin Piotrowskiej cieszą się powszechnym uznaniem w Polsce. W 2015 roku pisarka została zaliczona do grupy najbardziej wpływowych celebrytów tygodnika ‘’Wprost”. Z kolei trzy lata później, w 2018 roku, zajęła 5 miejsce lokatę wśród 10 uznanych za najbardziej wpływowe polskich dziennikarek (ranking ‘’Gazety Wyborczej”).